Bizimle İletişime Geç!

Atlantis Dünyası ile Tanışın

Atlantis Medya

Yunus Emre Mh. Aziz Mahmut Hüdai Cd. No:199Meram/ KONYA

-

Bostan Sk. No:6Kuzguncuk/ İSTANBUL

Blog

İnternet Reklamcılığı

İnternetReklamcılığı

Muhammet Ali HARMANCI
Grafik Tasarımcı/ Atlantis Medya
27.11.2018

İnternet Reklamcılığı Google AdWords
Google Adwords, Google'ın reklam programıdır ve Google arama sonuçlarının en üst ve en alt kısımlarında çıkmaktadır. Büyük küçük her işletmenin bir Google Adwords uzmanlı ile beraber Google Adwords kullanmasını kesinlikle öneriyoruz. Çünkü; Google Adwords ucuz ve yatırım getirisi en yüksek reklam mecrası, geleceğin mecrası.
Türkiye’de nüfusun%60’lık penetrasyonun milyonu oluşturan 48 milyon kişi internete bağlanıyor. Büyümeye baktığımızda Türkiye’de 2016 Ocak ayından bu yana internet kullanıcı sayısının%4 ile 2 milyon arttığını görüyoruz. Peki biz bu artışa rağmen neden hala Google Adwords kullanmayalım.
Google Adwords Hakkında Bilmemiz Gerekenler
Adwords reklamları organik adını verdiğimiz doğal arama sonuçlarının en üstünde ve en alt kısmında yer almaktadır.
Adwords Reklamlarınız oluştururken reklam metinleriniz ve anahtar kelime listeniz oluşturulur.
Anahtar kelimeleriniz ile eşleşen arama sorguları reklamınızı tetikler ve reklamınız gösterilir.
Reklamınız ancak tıklama alırsa ödeme yaparsınız. Haricinde herhangi bir ücret ödemezsiniz.
Doğru anahtar kelime analizi ile elde edilen anahtar kelime listesi hedef kitlenizi size yönlendirir. İstediğiniz dil, ülke, bölge, şehir veya spesifik bir alan için reklam verebilirsiniz.
Yaşa ve cinsiyete göre (Demografi) hedef kitle seçiminizi yapabilirsiniz. Böylelikle doğru hedef kitleye reklam yayını yapabilirsiniz.
Google İçerik Ağında bulunan tüm sitelerde reklamınız yer alabilir veya istediğiniz siteleri (üstelik o sitelerin herhangi bölümünü veya sayfasını) kendiniz seçerek Yerleşimler oluşturabilirsiniz.

Adwords Avantajları Nelerdir:
Bütçe; Adwords reklamlarınız sizin belirlediğiniz günlük bütçenizi aşmaz. Günlük bütçenize ve gün içinde aldığınız tıklamalara göre reklamlarınızın yayınlanma sıklığını ayarlar. Bu şekilde gün içerisinde sürekli müşterilerinize ulaşmaya çalışmaktadır.
Zaman; Adwords ile reklam planlaması yapabilirsiniz. İstediğiniz günün istediğiniz saat dilimini içeren ayrıntılı planlama yaparak doğru zaman stratejisi ile müşterilerinizi nokta atışı yakalayabilirsiniz.
Performans; Adwords ile kampanyanızın performans takibi sürekli yapılabilir. Reklamlarınızın aktifken kampanyanızı iyileştirmek veya daha iyi bir hale getirmek için gerekli optimizasyonlar sürekli yapılabilirsiniz. Bu optimizasyonlar ile doğru hedeflere daha düşük maliyetlerle ulaşabilirsiniz.
Rapor; Adwords ile istatistiksel bilgi içeren birçok rapor oluşturabilirsiniz. Dönüşüm Oranlarınızı, Yatırım Getirinizi görebilirsiniz. Size kimler hangi gün, saat, cinsiyet, yer ve zamanda ulaştığını detaylı raporlar ile inceleyebilirsiniz.


Neden Google Adwords kullanmalısınız?
Siteniz Google’da çıkıyor olabilir. Önemli olan kullanıcıların sizin ürününüzü aradığı anda karşılarına çıkabiliyor olmanızdır. Adwords tam olarak burada devreye girerek müşteriler ürünlerinizi aradığı anda en üst sırada çıkmanıza yardımcı olmaktadır.
İnsanlar sadece Google kullanmıyor olabilir. Burada Google İçerik Ağı devreye giriyor. Müşterileriniz sadece Google’da arama yaparak ürünleri incelemiyor olabilir. Ürünler hakkında detaylı bilgi almak için milyonlarca içerik ağına dahil olmuş sitelerde geziyor olabilir. Google Adwords ile sizin seçtiğiniz alan ve saylarda bulunan müşterilerinize de ulaşabilirsiniz.


Yorumlar

Bu içeriğer ait yorum bulunmamaktadır .